საქართველო-საბერძნეთის მატჩი
გუშინ, 26 მარტს ევროპის ჩემპიონატის შესარჩევი ეტაპის საპლეიოფო ფინალი გაიმართა. საქართველოს ეროვნულმა ნაკრებმა საბერძნეთის ნაკრებს უმასპინძლა და პენალტების სერიაში 4:2 დაამარცხა. საქართველოს ეროვნული ნაკრები ისტორიაში პირველად ევროპის ჩემპიონატზე ითამაშებს.
მატჩის ტრანსლაცია „საზოგადოებრივი მაუწყებლის პირველი არხის“ პირდაპირ ეთერში გაიმართა. 2024 წლის 26 მარტს, საზოგადოებრივი მაუწყებლის პირველ არხს, ბოლო 9 წლის განმავლობაში, უფიქსირდება უპრეცედენტოდ მაღალი სატელევიზიო წილი - 24% და სატელევიზიო არხების რეიტინგში იკავებს პირველ ადგილს.
მატჩი 20:50-ზე დაიწყო და წუთში საშუალოდ 1 061 767 მაყურებელმა ნახა. თამაშის მიმდინარეობისას მთლიანი სატელევიზიო ყურების 66% მიმართული იყო „საზოგადოებრივი მაუწყებლის პირველ არხზე“.
აღნიშნული მატჩის მაყურებელთა 72% თბილისის წარმომადგენელი იყო. რაც შეეხება მატჩის მაყურებელთა ასაკობრივ განაწილებას, ყველაზე მეტი, მაყურებელთა 17% მატჩს 18-44 წლამდე ქალების კატეგორიაში ჰყავდა.
მონაცემები წარმოადგენს „ტრი მედია ინტელიჯენსის“ მიერ საქართველოს სატელევიზიო აუდიტორიის ყურების ქცევის გაზომვის ოფიციალურ შედეგებს. მონაცემები აღებულია 4 წელს ზემოთ მოსახლეობისგან, სტუმრების გათვალისწინებით

Georgia-Greece match
Yesterday, on March 26, the playoff final of the qualifying stage of the European Championship was held. The national team of Georgia hosted the Greek team and defeated them 4:2 in the penalty shootout. The Georgian national team will play at the European Championship for the first time.
The broadcast took place on the “First Channel of Public Broadcaster” live air. On March 26, the "First Channel of Public Broadcaster", in the last 9 years, recorded an unprecedented high television share - 24% and took the first place in the rating of television channels.
The match started at 20:50 and was watched by an average of 1 061 767 viewers per minute. During the match, 66% of the television viewing was directed to the “First Channel of Public Broadcaster”.
72% of the spectators of the said match were representatives of Tbilisi. As for the age distribution of the match spectators, the most, 17% of the spectators of the match were in the category of women aged 18-44.
The data represent the official results of the measurement of the viewing behavior of the Georgian television audience by Tri Media Intelligence. Data is taken from the population above 4 years including guests.