ტრი მედია ინტელიჯენსი - კონფერენცია 2026
30 იანვარს სასტუმრო "პარაგრაფში" ჩატარდა "ტრი მედია ინტელიჯენსის" მორიგი კონფერენცია. კონფერენციის თემა ეხებოდა პარტნიორობას. შესაბამისად, მოწვეულ სტუმრებს შორის იყვნენ TMI-ს როგორც ადგილობრივი, ისე საერთაშორისო პარტნიორები, ტელევიზიები და სარეკლამო სააგენტოები, რომლებთანაც კომპანია უკვე 10 წელზე მეტია წარმატებით თანამშრომლობს.
კონფერენცია გახსნა "ტრი მედია ინტელიჯენსის" დირექტორმა, მზია სილაგაძემ, რომელმაც მადლობა გადაუხადა დამსწრე ადგილობრივი მედიაინდუსტრიის წარმომადგენლებსა და მოწვეულ კოლეგებს, ამასთანავე ისაუბრა პარტნიორობის საკითხზე. "ტრი მედია ინტელიჯენსის" დამფუძნებელმა მერაბ ფაჩულიამ და ანალიტიკური დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა თამარ მოცრაძემ,  ისაუბრეს მასობრივი მედიის გაზომვის  25 წლიან დინამიკაზე, თუ როგორ იზომებოდა ბეჭდვითი მედია, რადიო და ტელევიზია 25 წლის  წინ და როგორ იზომება ახლა. ღონისძიებაზე გამომსვლელ მონაწილეთა შორის იყო Fifty5Blue-ს ბიზნესის განვითარების დირექტორი, ევგენია მოლჩინა, რომელმაც ყურადღება გაამახვილა TMI-სთან თანამშრომლობის ისტორიაზე, ასევე გააზიარა საკუთარი გამოცდილება და ხედვა პარტნიორობის მნიშვნელობაზე როგორც გლობალურ, ისე ადგილობრივ ჭრილში. თურქეთის სატელევიზიო აუდიტორიის გაზომვისა და განვითარების ისტორიის შესახებ საინტერესოდ ისაუბრა TIAK JIC-ის წარმომადგენელმა აკინ საჰინმა და ქართულ მედია ინდუსტრიას გაუზიარა მეზობელი ქვეყნის სასარგებლო გამოცდილება. რაც შეეხება ადგილობრივ სარეკლამო კომპანიებს, მედია სააგენტო Promedia-ს დირექტორი ნუცა გოცაძე აუდიტორიას ესაუბრა თუ რა გავლენას ახდენს მონაცემები თანამედროვე მედია გადაწყვეტილებებზე. Better Group-ის მედია მენეჯერმა რუსუდან ბერიანიძემ და „პორტ 80“-ის ციფრული სააგენტოს ხელმძღვანელმა მაია ოდიშელიძემ კი დამსწრე საზოგადოებას გააცნეს კომპანია Betterfly-ის ისტორია. ღონისძიება გაგრძელდა სახალისო კულინარიული აქტივობით, რომელსაც წარუძღვა რესტორატორი ქეთი სალაყაია.
„ტრი მედია ინტელიჯენსმა“ აუდიტორიას ტრადიციულად წარუდგინა ჟურნალი, რომელიც მოიცავს ტელეყურების 10 წლიან დინამიკას, ტენდენციებსა და ანალიტიკას. ჟურნალს ყოველწლიური ხასიათი აქვს და მკითხველს სთავაზობს სიახლეებს ტელეყურების მნიშვნელოვან ფაქტებსა და საინტერესო მოვლენების შესახებ. წლევანდელ ჟურნალში მკითხველი ასევე გაეცნო „ტრი მედია ინტელიჯენსის“ პარტნიორებთან ჩაწერილს ინტერვიუებს.

TRI Media Intelligence - Conference 2026
On January 30, the next conference of Tri Media Intelligence (TMI) was held at the Paragraph Hotel. The theme of the conference focused on partnership. Accordingly, among the invited guests were both local and international partners of TMI, as well as television companies and advertising agencies with whom the company has been successfully cooperating for over 10 years.
The conference was opened by Mzia Silagadze, Director of Tri Media Intelligence, who thanked representatives of the local media industry and invited colleagues for attending, and spoke about the importance of partnership. Merab Pachulia, Founder of Tri Media Intelligence, and Tamar Motsradze, Head of the Analytical Department, discussed the 25-year evolution of mass media measurement, reflecting on how print media, radio, and television were measured 25 years ago and how they are measured today.
Among the speakers was Evgenia Molchina, Business Development Director at Fifty5Blue, who highlighted the history of cooperation with TMI and shared her experience and vision regarding the importance of partnership both globally and locally. Akin Sahin, representative of TIAK JIC, delivered an engaging presentation on the history of television audience measurement and development in Turkey and shared valuable insights from the neighboring country with the Georgian media industry.
As for local advertising companies, Nutsa Gotsadze, Director of the media agency Promedia, spoke to the audience about the impact of data on modern media decision-making. Rusudan Berianidze, Media Manager at Better Group, and Maia Odishelidze, Head of the digital agency Port 80, introduced attendees to the story of Betterfly. The event concluded with an entertaining culinary activity led by restaurateur Keti Salakaia.
Traditionally, Tri Media Intelligence also presented its annual magazine to the audience, which covers 10 years of television audience dynamics, trends, and analytics. The publication offers readers updates on key television viewing facts and notable developments. This year’s edition also featured interviews conducted with Tri Media Intelligence’s partners.